12 اشتباه رایج مراقبت از مو

۱-شستشوی زیاد ویا کم موهای سر
جالب است که بدانید شستشوی مو در فواصل کوتاه باعث از بین رفتن چربی طبیعی مو میشود ولذا تار مو خرد و شکننده میشودو بر عکس شستشوی کم مو ها باعث بسته شدن منافذ موجود در کف سر میشود. بهتر است که شستشو با شامپو ۴ بار در هفته انجام شود و در ۳ روز یگر فقط با آب خالی شسته شود. البته سالن آرایش مردانه پرشیا توصیه میکند در صورت تمایل به شستشو هر روز با شامپو، فقط از شامپو بچه جانسون استفاده نمایید.


۲- خشک کردن موها خشن و محکم
دسته ای از افراد عادت دارند که پس از حمام حوله ای سفت دور سر بپیچند و مو هارا بچلانند و یا با حوله خیلی محکم مو هارا خشک کنند که این کار باعث کنده شدن تار مو ها از ریشه و یا خرد و شکننده شدن ساقه مو میشود. آرایشگاه پرشیا؛ لطفأ حوله را به آرامی و خیلی نرم روی موها حرکت داده و خشک کنید.


۳-شانه یا برس کردن موهای خیس
موهای خیس هم سنگین هستندو مهتر این که در حالت انعطاف بیشتری قرار دارند. سالن آرایش مردانه پرشیا پیشنهاد میکند قبل از رفتن به حمام مو های خود را شانه کنید.


۴-استفاده نا درست از نرم کننده مو وآسیب زدن به ریشه مو
برای استفاده از نرم کننده مو بهتر است از نیمه مو به بالای مو استفاده کرد و به ریشه مو نزنید. آرایشگاه پرشیا بر حسب تجربه بالا یاد آور این نکته میشود که نوک مو ها به دلیل عمر طولانی تر به نرم کننده بیشتری از دیگر نقاط مو احتیاج دارند.


۵-استفاده نکردن از شامپوی مخصوص برای موهای رنگ شده:
شما حتی اگر سالی چند بار موهای سر خود را رنگ میکنید باید از شامپو مخصوص برای مو های رنگ شده استفاده کنید. سالن آرایش مردانه پرشیا توصیه میکند که این مورد را جدی بگیرید، استفاده بیش از حد شامپو بنفش برای مو های سفید و بلوند موجب کدر شدن و متمایل به رنگ طوسی مو میشود.


۶- بستن موهای خیس
قبل از بستن موها باید کاملأ خشک شود و سپس درصورت لزوم بسته شود.


۷- شستشوی موی سر با آب داغ ویا در حال بخار
آسیب آب داغ همانند آسیب سشوار و اتو مو میباشد.اگر دمای آب به قدری هست که دست را میسوزاند ویا در حال بخار است قطعأ برای مو سر هم مضر میباشد. اگر از نرم کننده استفاده میکنید با آب سرد آب کشی کنیدتا کوتیکول ها بسته بمانند. این روش باعث درخشندگی طبیعی مو میشود.


۸- استفاده از شانه و یا برس نامناسب برای موهای سر
برای حالت دادن مو ها برس و شانه های مختلفی در بازار موجود میباشد که بسیاری از آنها نا مناسب و از جنس نا مرغوب هستند. با دقت انتخاب کنید که مناسب مو های شما باشد. سالن آرایش پرشیا توصیه میکند از برس چوبی استفاده کنید زیرا طبی میباشد.


۹-استفاده بیش از حد از رنگ موها
همه زیبایی و تنوع را دوست دارند ، اما رنگ مو از مواد شیمیایی تهیه شده است و به راهتی به موها آسیب میزند. رنگ مو های موقت نیز آسیب دارن ولی کمتر. آرایشگاه پرشیا اکستنشن مو و یا رنگ های گیاهی را توصیه میکند.


۱۰- استفاده زیاد و بیش از حد از شامپو خشک
شامپو خشک جزو محصولات زیبایی بی نظیر میباشند که باعث ظاهری متفاوت و زیبا برای موها میشوند اما استفاده زیاد این محصول ۱۰۰٪ آسیب رسان است زیرا چربی و کثیفی به طور مناسب از روی مو ها پاک نمیشود.


۱۱-عدم استفاده از اسپری محافظ مو قبل از سشوار و اتو مو
محصولات متعددی وجود دارند که میتوانید قبل از استفاده از اتو یا سشوار به موهای خود بزنید .این محصولات همانند کرم ضد آفتاب پوست عمل کرده و جلوی آسیب ناشی از حرارت به مو را میگیرد و باعث نرمی و درخشندگی مو می شود.


۱۲-کوتاه کردن مو در منزل
آرایشگران و متخصصان زیبایی دوره های آرایشی و بهداشتی متعددی را گذرانده اند. مو در فواصل مشخصی باید کوتاه شود تا دچار مو خوره و آسیب نشود. فار غ از این موارد کوتاهی مو باید مناسب چهره و ابعاد سر باشد و مطابق مد روز همراه با دقت و مهارت کافی کوتاه شودتا زیبایی حاصل شود. سالن آرایش مردانه پرشیا با رعایت تمامی این موارد و مد روز با مهارت بالادر خدمت شما مشتریان عزیزمیباشد.